Notice: Use of undefined constant getValue - assumed 'getValue' in /var/www/akademia/plugins/content/facebooklikeandshare/facebooklikeandshare.php on line 367
Strona Główna

Notice: Undefined property: Joomla\CMS\Categories\CategoryNode::$introtext in /var/www/akademia/plugins/content/facebooklikeandshare/facebooklikeandshare.php on line 649

Ukazał się już oficjalny raport dotyczący badań nad PROSUMPCJONIZMEM.
Dostępny jest pod linkiem: http://wiedzalokalna.pl/publikacje/prosumpcjonizm/

Przypomnienie

Raport dotyczy badań przeprowadzonych przez grupę naukowców z Fundacji Wiedza Lokalna pod hasłem„Prosumpcjonizm pop-przemysłów. Analiza polskich przedsiębiorstw z branży rozrywkowej” -
finansowanych z grantu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach priorytetu "Obserwatorium kultury". Koordynatorem projektu był dr Piotr Siuda. Celem badawczym grupy naukowców było pokazanie, na ile polskie przemysły pop-kulturowe czyli wydawcy gier, komiksów, książek, filmów, seriali TV i muzyki – angażują fanów w wytwarzanie i promowanie swoich produktów oraz jak ta współpraca kształtuje się w odniesieniu do poszczególnych branż.Pod lupę dogłębnej analizy zostały wzięte treści różnych tytułów popkulturowych jak: gry: Wiedźmin, Dead Island, Sniper: Ghost Warrior; wydawnictw: Wilq, Jeżycjada, Żaby i anioły; filmów: Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć, Jesteś Bogiem, Mój rower; seriali Pierwsza miłość, Ranczo, M jak miłość; zespołów muzycznych T.Love, Hey, Luxtorpeda. Przebadano również wirtualne społeczności – głównie te skupione na Facebooku – fanów tych tytułów. Zostały przeprowadzone wywiady pogłębione m.in. z prezesami firm produkujących wspomniane tytuły.
Badania są innowacyjne, ponieważ zbadane zostało zjawisko, którym do tej pory się w Polsce nie zajmowano. Obejmują obszar szeroko rozumianej: kultury, marketingu i ekonomii. Projekt pokazał, w jaki sposób polscy producenci popkultury podchodzą do jej marketingu. Czy w Polsce kultura popularna jest dla firm okazją do zaangażowania konsumenta w proces twórczy. Czy mamy do czynienia z tak zwanym prosumpcjonizmem, czyli stymulowaniem i wykorzystywaniem przez firmy aktywności oraz zaangażowania odbiorców. Prosumpcjonizm ma na celu uzyskanie dostępu do masy osób, za darmo pracujących na rzecz danej marki medialnej.Okazało się, że działania prosumenckie wciąż są – w przypadku wszystkich badanych branż – najczęściej inicjowane oddolnie przez samych konsumentów. Można mówić o niewykorzystanym potencjale prosumenckim tkwiącym w odbiorcach. Zaangażowanie i zapał nabywców często w niewielkim lub w żadnym stopniu nie są wykorzystywane przez wytwórców.Pojawia się pytanie: Kto może skorzystać z przeprowadzonych przez Fundacje badań? Każdy, ponieważ każdy z nas jest konsumentem, a wielu także pełni funkcję producentów i wytwórców.

fwl logo1

22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w MDK na Łazienkowskiej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zabrzmi po raz pierwszy na Łazienkowskiej 7. W najbliższą niedzielę, 12 stycznia, od rana do wieczora trwać będzie wspaniały koncert 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy "Na ratunek". W ciągu dnia odbywać się będzie wiele działań twórczych, a po południu zdolni, młodzi artyści wystąpią, by pomóc potrzebującym i sprawić frajdę widzom.

Przyjdźcie ich zobaczyć. Nie może Was zabraknąć.

W PROGRAMIE:

10.00-14.00 - warsztaty dla dzieci
- zabawy językowe (angielski włoski)
- rodzinne muzykowanie
- zajęcia plastycznie
- gry i zabawy świetlicowe
- zajęcia fitness dla dzieci
- profesjonalny trening piłki nożnej dla maluchów (na Agrykoli)

14.00- koncert zespołu FASOLKI

14.30-15.30- warsztaty dla dorosłych
- salsa
- fitness dla dorosłych
- ceramika

15.30-19.30- Koncert z udziałem uczestników X-Factor, Must Be the Music oraz The Voice Of Poland
Gwiazdami koncertu będą:
Jan Traczyk
Alicja Wasita
Kamil Czostkiewicz
Filip Rychcik
Oksana Predko
Michał Chmielu Chmielewski
Aleksandra Niewęgłowska

W między czasie wystąpią również uzdolnieni uczniowie z Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego,
m.in.:
FonTam + gościnnie (BOBAS + BERGMANIS)
ReTo + CHdoEN
Filip Pony Ponikiewicz.

19.30 - pokaz Salsy

20.00 - ŚWIATEŁKO DO NIEBA
transmisja na żywo, a zaraz po nim
KONCERT ŚRÓDMIEJSKIEGO TEATRU MUZYCZNEGO I PROJEKTU PROSCENIUM
podsumowujący 5 lat działalności zespołów.

Serdecznie zapraszamy.

0001 712x1000

 

Zapraszamy na konferencję "Prosumpcjonizm pop-przemysłów. Analiza polskich przedsiębiorstw z branży rozrywkowej" - 5.12.2013 r. o godz. 12.00 w Collegium Civitas (XII p. PKiN).

Fundacja Wiedza Lokalna oraz Collegium Civitas zapraszają na konferencję podsumowującą roczny projekt badawczy „Prosumpcjonizm pop-przemysłów. Analiza polskich przedsiębiorstw z branży rozrywkowej”. Celem badania było pokazanie, na ile polskie przemysły pop-kulturowe (wydawcy gier, komiksów, książek, filmów, seriali TV i muzyki) w wytwarzanie i promowanie swoich produktów angażują fanów oraz jak ta współpraca kształtuje się w odniesieniu do poszczególnych branż. Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W programie konferencji m.in.: panel ekspercki z udziałem przedstawicieli przemysłów pop-kulturowych (Michał Przymusiński – Crowley Media, Piotr Kabaj - Parlophone Music Poland, Michał Wiaderek - Kayax). Do wzięcia udziału w wydarzeniu zaproszone są zarówno osoby badawczo oraz zawodowo zainteresowane procesami zachodzącymi na styku kultury popularnej, ekonomii i marketingu.

fwl logo1

http://wiedzalokalna.pl/publikacje/prosumpcjonizm/ 

  

Film pochodzi ze strony Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej