Notice: Use of undefined constant getValue - assumed 'getValue' in /var/www/akademia/plugins/content/facebooklikeandshare/facebooklikeandshare.php on line 367
Moje Ja

W ostatni weekend Akademia Wizytująca zagościła w GCK Powozownia w Radziejowicach, aby i tym razem – zgodnie ze swoją misją – bawić, uczyć i odkrywać młode talenty. Warsztaty plastyczne, prowadzone przez wykładowcę Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, twórcę Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk – dr hab. Artura Krajewskiego, obejmowały indywidualne konsultacje prac uczestników i zadania plastyczne, które dotyczyły technik rysunkowych i fotograficznych budowania przestrzeni.

Na początku uczestnicy prezentowali swoje prace, aby dowiedzieć się, nad jakimi zagadnieniami będą musieli jeszcze pracować, a jakie atuty posiadają. Już na tym etapie można było usłyszeć garść ciekawych informacji na temat postrzegania rzeczywistości i przenoszenia swoich obserwacji na papier.

Po takim wstępie uczestnicy przystąpili do praktycznych zmagań z trudną sztuką rysunku. Tematem był autoportret – a to niełatwe zadanie wywołało dużo emocji.

- Pierwszy raz rysuję człowieka i pewnie, gdyby nie te warsztaty, jeszcze długo nie odważyłabym się tego spróbować. Postać ludzka to chyba jeden z najtrudniejszych tematów, ale uczy, jak ważne są proporcje i umiejętne oddanie bryły – mówi jedna z uczestniczek.

Kolejnym zadaniem jakie postawiono przed uczestnikami, było stworzenie własnego bohatera rysunkowego. Wcześniej, na przykładach prac Disney’a, Goscinny’ego i Uderzo, uczestnicy poznali zasady tworzenia takich postaci:

- Powinniście nadać im jakiś charakter, uczynić rozpoznawalnymi. Nadajcie im wasze cechy i przerysujcie je tak, aby zapadały w pamięć – tłumaczył Artur Krajewski.

Warsztaty zostały zakończone wręczeniem nagrody dla autora najlepszej pracy – koszulki Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk. Zwyciężczynią została Ksenia Kuzmenko.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie już w najbliższy weekend na zajęcia z fotografii.

Zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, które organizuje Wizytująca Akademia Sztuk, działająca przy Fundacji Kultury i Sztuki ArtHolding.

Katarzyna Szymbert