Notice: Use of undefined constant getValue - assumed 'getValue' in /var/www/akademia/plugins/content/facebooklikeandshare/facebooklikeandshare.php on line 367
Zapowiedź warsztatów z kreatywnego pisania

*Max Cegielski* – dziennikarz, pisarz, prezenter radiowy i telewizyjny, animator kultury, podróżnik. Członek kolektywu muzycznego Masala Sound System. Obecnie pracuje w Radio Roxy, gdzie prowadzi codzienne audycje oraz współpracuje z kanałem TVP Kultura, gdzie m.in. prowadzi i współtworzy cykl /Hala odlotów/. Autor takich książek jak: Masala, Apokalipso, Pijani Bogiem, Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu, Mozaika. Śladami Rechowiczów.

 

Warsztat z kreatywnego pisania - już 18 maja o godz. 10.15 w LO im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej

 

*

*

 

*Uwaga!*

 

Teksty przygotowane przez Was wcześniej, w ramach innych warsztatów, zajęć - spróbujmy przerobić z *non-fiction* na *fiction*.

 

Od reportażu czy wywiadu, opisu realnego przejść do tworzenia, dodajmy element wyobraźni, nawet fantastyki. Jeśli zajmowałaś/zajmowałeś się bohaterem wymyśl jego dalsze losy, jeśli wydarzeniami historycznymi spróbuj opowiedzieć je na nowo, wymyślając np. przygody historycznej postaci, pomyśl o przyszłości lub przyszłości, wymyśl ciąg dalszy lub nieznane szczegóły historii. Jeśli pisałaś/pisałeś o miejscu wymyśl co mogłoby się w nim stać, jak mogłoby wyglądać, z czym się kojarzy, z czym łączy w twojej głowie. Jeśli macie już swoje teksty - po prostu je weźcie, jeśli nie, spróbujcie do soboty coś przygotować, chociaż plan, zarysy, wstępny pomysł, tak żebyśmy mieli już o czym rozmawiać na warsztatach.

 

 

Jako punkt wyjścia weźcie

 

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Dittrich

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Hielle

 

biografie i tzw. "miasto idealne"

 

 

Do zobaczenia!

 

Max Cegielski