Notice: Use of undefined constant getValue - assumed 'getValue' in /var/www/akademia/plugins/content/facebooklikeandshare/facebooklikeandshare.php on line 367
Warsztaty wokalne w Radziejowicach

Śpiewać każdy może

Teksty w piosenkach to tylko nudne przerwy między solówkami – ironizuje prowadzący warsztat wokalny Robert Siniarski. To ostatnich z cyklu warsztatów przygotowanych przez Wizytującą Akademie Sztuk, który odbył się w GCK Powozownia w Radziejowicach. Prowadzący jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Robert Siniarski to wokalista, kompozytor i nauczyciel muzyki. Jednym słowem – Człowiek Orkiestra.

Początek spotkania zaczął się opowieścią o drodze edukacyjno-zawodowej artysty, o tym jak doświadczenia życiowe kształtowały jego charakter, o wzlotach i upadkach w zawodzie muzyka. Następnie, wszyscy uczestnicy, dobrze się przy tym bawiąc, poznali kilka przydatnych ćwiczeń na rozluźnienie mięśni twarzy, co niezbędne jest zarówno przy śpiewaniu, jak i podczas mówienia w życiu codziennym. Niektórzy dowiedzieli się, jakie popełniają błędy podczas wypowiadania się.

Poza tym, uczestnicy warsztatów usłyszeli wiele ciekawych historii ze świata muzyki, z zainteresowaniem słuchali opowieści o początkach kariery pana Roberta, a w niejednej głowie zrodziła się myśl, zachęcająca do podobnych przygód. Całe spotkanie zostało zakończone ciekawym doświadczeniem-ćwiczeniem pod hasłem „chór emocji”, które pozwoliło wyzwolić uczucia, które w drzemały w uczestnikach warsztatów.

Zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, które pozyskała Wizytująca Akademia Sztuk, działająca przy Fundacji Kultury i Sztuki ArtHolding.

Marta J. Bartosiak